czerwca 13, 2017

Jak zdobyć pocztówki "Pozdrowienia z ..." do kolekcji

Cześć!


Na pewno wielu z Was zna sklep Postallove. Jest on popularny nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Szczególnie seria "Pozdrowienia z...". 
Wiele osób kupuje je na wymianę i o tym dziś chcę mówić - jak zdobyć pocztówki  do kolekcji z opisanych na nich krajów.

postallove


Poproś w opisie na stronie postcrossingowej

Na ten pomysł nie wpadłam sama, a znalazłam go na jednym profilu. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że te pocztówki są takie popularne. Dziewczyna z Taiwanu oferowała na postcrossing.com, że za wysłanie pocztówki GF wyśle taką kartkę od siebie. Wtedy moja kolekcja była mała i stwierdziłam, że fajnie było by ją mieć. Zgodnie z umową, odezwała się po otrzymaniu pocztówki do mnie po adres. Wtedy i ja umieściłam prośbę o te pocztówki w swoim profilu, jednak bez oferty zwrotnej. Mimo tego otrzymałam właśnie w ten sposób jeszcze 2 lub 3 sztuki co jest moim zdaniem bardzo dobrym wynikiem. Jeśli macie ochotę poczytać więcej ogólnie o pisaniu opisu na takie profile zapraszam na cały post poświęcony temu tematowi. 

 

Dołącz do Grupy Facebookowej do wymiany kartek z tej serii 

Jak wiemy na Facebooku jest sporo grup dla postcrosserów, więc i takiej dedykowanej dla pocztówek "Pozdrowienia z..." nie mogło zabraknąć. Możemy działać na 2 sposoby: napisać swój post z tym co mamy na wymianę i czego szukamy, albo reagować na posty zamieszczane przez innych. Obie metody są tak samo dobre. Bardzo fajne w grupie jest to, że można pobrać listę wszystkich pocztówek i zaznaczać umówione wymiany i otrzymane kartki.

postallove

Poszukaj na Instagramie 

Instagram to kolejne świetne miejsce. Pisałam już kiedyś o szukaniu penpali na tym portalu. Zasada jest podobna. Wyszukujemy #gfpostcard i przeglądamy zdjęcia. Część osób będzie pokazywała swoje otrzymane/wysyłane pocztówki, ale równie dużo jest tam ofert wymiany. Tak samo Wy możecie publikować swoje pocztówki, które macie do zaoferowania.

Skorzystaj ze strony dedykowanej

...a tak właściwie bloga. Został stworzony całkiem niedawno i powoli rośnie w siłę. Nazywa się easy gf exchange. Szukamy tam zdjęcia pocztówki, którą chcemy otrzymać i w komentarzu piszemy ofertę razem z adresem e-mail. Druga opcja to sprawdzanie ofert pod zdjęciami pocztówek z Polski.

postallove

Mam nadzieję, że uda Wam się dzięki tym kilku poradom zdobyć sporą kolekcję pocztówek Pozdrowienia z...

Jestem ciekawa czy je kolekcjonujecie i jak to robicie!


6 komentarzy :

 1. Dawno nie wymieniałam się kartkami, dlatego jestem do tyłu z nowościami. Nie wiedziałam o tej grupie ani nie orientuję się ile nowych pocztówek przybyło w Postallove. Post na pewno jest przydatny dla osób, które wciąż się wymieniają :) Ja mam chyba około 20 tych pocztówek. Pamiętam, że mam Singapur, Chile, Filipiny, Japonię, Tajwan i inne. Część już na pewno pokazywałam na blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20 to super kolekcja :D Kilka nowości się pojawiło i w sumie to dobrze, bo cały czas jest się na co wymieniać :)

   Usuń
 2. Kartki z tej serii zbieram, ale w większości są to po prostu zakupione przeze mnie egzemplarze lub te, które podesłała mi koleżanka z Polski :). Nie jest to to samo, co otrzymanie bezpośrednio z kraju, które przedstawia pocztówka, ale zawsze to coś :D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może teraz spróbujesz takiej wymiany? Bardzo polecam :D

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. To prawda, pocztówki są świetnie wykonane :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Pen Pals Community Poalnd , Blogger