czerwca 27, 2017

3 ciekawe wersje Mail Tag

Cześć!


Jeśli już od jakiegoś czasu piszecie listy możecie się zastanawiać "Czy jest jeszcze coś czym mogę zaskoczyć mojego penpala?". Odpowiedź oczywiście brzmi TAK i właśnie o tym jest dzisiejszy post. Wykorzystamy popularny element listu jakim jest Mail Tag, ale w trochę inny sposób. 

 korespondencja tradycyjna

Jeśli nie wiecie co to Mail Tag, jest to lista kilku pytań, którą dołączamy do listu aby jeszcze lepiej poznać drugą osobę. W liście zwrotnym otrzymujemy odpowiedzi oraz pytania do nas.
Teraz możemy przystąpić do tworzenia!

Zdania do uzupełnienia


Jest to bardzo podobny sposób do zwykłego Mail Tag, ale zamiast pisać pytania formułujemy zdania, które trzeba dokończyć. Ja akurat miałam w arkuszu papieru taką ramkę jak widzicie poniżej i postanowiłam ją wykorzystać, bo jest dość długa aby pomieścić odpowiedzi. Żeby nie było wątpliwości na odwrocie napisałam co to takiego.  korepondencja tradycyjna
korespondencja tradycyjna

Zdania do uzupełnienia mogą być bardzo różne. Na dole możecie zobaczyć moje przykłady, ale macie tu olbrzymie pole do popisu. Na samym dole napisałam co trzeba zrobić w pustych miejscach i Mail Tag jest gotowy!


mail tag

Co wolisz

Kolejna propozycja to takie gdybanie z serii "Co z tych dwóch rzeczy wolałabyś....". Bardzo mi się podoba taka forma bo tu odpowiedź wystarczy otoczyć kółkiem. 

Ja wybrałam kartkę z cyferkami, ale potraktowałam je jedynie jako element ozdobny.

list

Pytań z tej serii znajdziecie w internecie całą masę. Wystarczy wyszukać "would you rather questions" lub możecie stworzyć swoje własne.
Jak widzicie na dole jest mała pomyłka, którą musiałam zamazać, ale każdy się myli, więc nie ma co się za bardzo przejmować. 


korespondencja tradycyjna

Pytania na puzzlach

To był hit jednego ze starych postów "Poczta ubiegłego tygodnia", więc i dziś nie może go zabraknąć.
Potrzebujemy małych puzzli. Ja swoje kupiłam za 5zł.
Nas początek trochę zabawy dla nas, bo musimy je ułożyć. 
 
 korespondencja tradycyjna
korespondencja tradycyjna

Teraz na odwrocie piszemy nasze pytania. Najlepiej do tego sprawdzają się markery alkoholowe takie jak do pisania po płytach CD. Ja wybrałam złoty kolor, ale czarny też będzie fajnie wyglądał.

list

Rozkładamy puzzle i wkładamy do koperty lub woreczka. Mail Tag gotowy! 

list


Napiszcie mi koniecznie czy wykorzystujecie Mail Tag w swoich listach i jaką ma najczęściej formę.

Będzie mi ogromnie miło jeśli podacie post dalej! Wystarczy użyć przycisków poniżej.


Serdecznie zapraszam Was do naszej grupy na Facebooku "Rozmowy o listach i pocztówkach".
 

Miłego dnia!

6 komentarzy :

 1. przyznam się szczerze, że pierwszy raz spotykam się z czymś takim jak mail tag, niemniej jednak muszę przyznać, że to bardzo fajny sposób na urozmaicenie naszej korespondencji. osobiście mało z kim już koresponduję i osoby, z którymi nadal utrzymuję kontakt to dość starzy penpale (i do tego wszyscy z Polski), dlatego zwykle ograniczam się już tylko do listów, czasem jakiejś pocztówki czy zakładki. ale może to dobra okazja, żeby znów czymś zaskoczyć towarzystwo? :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest genialny pomysł na zaskoczenie wieloletnich penpali :) Jest to na pewno bardzo miłe zostać zaskoczonym dlatego staram się co jakiś czas coś zmieniać. A jeśli mało ci osób do pisania zajrzyj do zakładki "Zacznij tutaj", bo tam dwa poradniki jak szukać osób zza granicy.

   Usuń
 2. Jaki ciekawy pomysł! Zwłaszcza ten z puzzlami wydaje mi się super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam wypróbować, bo przy samym tworzeniu jest dużo zabawy :D

   Usuń
 3. Świetne pomysły. Sama do tej pory korzystałam z tradycyjnych pytań, najwyższy czas to urozmaicić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Życzę dobrej zabawy z nowymi formami. Możesz podzielić się zdjęciami w grupie :D

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Pen Pals Community Poalnd , Blogger