kwietnia 30, 2017

Konkurs na 2 Urodziny PenPals Community Poland z nagrodami od Postallove

pocztówki papeteria koperty

Jak ten czas szybko płynie!


Nie wiem kiedy to się stało, ale właśnie mija 2 rok od powstania bloga. Tyle rzeczy się w tym czasie wydarzyło, o których nawet bym nie pomyślała kiedy go zakładałam. 
Poznałam wiele z Was dzięki rozmowom w komentarzach na blogu oraz na Facebooku. Udało mi się zachęcić kilka nowych osób do pisania listów lub postcrossingu. Zorganizowałam nawet parę wymian pocztówek (razem z Magdą za co jej bardzo dziękuję).
Ogromnie się cieszę, że jesteście ze mną i dlatego dziś mam dla Was coś specjalnego! 

Dzięki wsparciu ze strony sklepu Postallove przygotowałam konkurs!


Do wygrania paczka z rzeczami, które przydadzą się do pisania listów oraz do postcrossingu czyli zestaw 20 pocztówek, 2 papeterie, koperty oraz naklejki.
Tak, to wszystko od Postallove, ponieważ znajdziecie w ich ofercie nie tylko pocztówki ale też akcesoria do listów. Jeśli macie ochotę przyjrzeć się im bliżej zapraszam tutaj.


pocztówki papeteria koperty

Teraz jesteście na pewno bardzo ciekawi co trzeba zrobić aby wygrać. 


Konkurs polega na ułożeniu z liter składających się na nazwę bloga ”PenPals Community Poland” jak największej liczby wyrazów w języku polskim i przesłaniu ich na e-mail: penpals.poland@o2.pl, w tytule wpisując „Drugie Urodziny”

W każdym wyrazie można użyć tylko jeden raz danej litery, ale w kolejnych słowach litery wcześniej użyte mogą być wykorzystane ponownie. 
Aby nie było wątpliwości czy dane słowo jest poprawne akceptowane będą tylko te, które znajdują się w słowniku języka polskiego http://sjp.pl oraz mają tam oznaczenie „dopuszczalne w grach”. 
Jeśli zdarzy się, że 2 osoby będą miały taką samą ilość słów wygrywa ta, której e-mail przyszedł wcześniej

Wysyłając zgłoszenie akceptujecie REGULAMIN oraz zobowiązujecie się do jego przestrzegania, dlatego pamiętajcie aby go przeczytać.

Czas przyjmowania zgłoszeń: od niedzieli 30 kwietnia 2017r. do poniedziałku 8 maja 2017r. do godziny 23:59.

Wyniki pojawią się na blogu najpóźniej w piątek 12 maja 2017r.


Wszystko jasne? To do dzieła!
 

Trzymam za Was bardzo mocno kciuki i czekam na wiadomości z odpowiedziami.

15 komentarzy :

 1. A co np. z odmienionymi rzeczownikami? Akceptujesz takie wyrazy czy może tylko dopuszczalny jest mianownik? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczowniki mogą być odmienione :) Sprawdziłam w sjp żeby było wszystko zgodnie z regulaminem i na przykład słowa zupy i zup mają oznaczenie dopuszczalne w grach. Najlepiej sprawdzać tam (link w poście) jeśli są jakieś wątpliwości.

   Usuń
 2. Mam na razie 216 słów, idę na spacer, może dojrzę więcej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jej :D Takiej liczby się nie spodziewałam!

   Usuń
  2. Uwielbiam grać w tę grę, stąd za jednym posiedzeniem tyle znalazłam :D

   Usuń
  3. Bardzo się cieszę, że zadanie przypadło Ci do gustu :D

   Usuń
 3. Ale jesli p w penpals pojawia sie dwa razy to może być w wymyślonym wyrazie tez dwa, czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak tak :) Do dyspozycji jest tyle sztuk każdej litery ile występuje w nazwie więc p, o, m mogą być podwójnie, a n nawet potrójnie w jednym słowie :D

   Usuń
  2. No jak to? Przecież w poście jest napisane: "W każdym wyrazie można użyć tylko jeden raz danej litery". Więc jak w końcu, bo też chciałam wziąć udział?

   Usuń
  3. Każda litera traktowana jest osobno, a więc jeśli jakaś litera występuje 2 razy to można jej użyć dwa razy, przytoczone zdanie w moim zamyśle mówi: mamy 22 litery i każdej z nich można użyć raz, jeśli mamy jedno D używamy go raz, jeśli mamy dwa M, możemy na raz użyć maksymalnie dwóch M, nie trzech, nie pięciu. Mam nadzieję, że teraz już wszystko jasne :)

   Usuń
 4. Czy jeśli w tym słowniku pokazuje się na dole że jest to hasło ze słownika wyrazów obcych to takie też jest dopuszczalne? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli mają oznaczenie dopuszczalne w grach to tak :)

   Usuń
 5. Konkurs i założenie dobre, ale jak wyeliminujesz (no chyba, że jest to również dopuszczalne, w regulaminie nie ma o tym słowa) użytkowników aplikacji wyszukujących anagramy, np. anagramy.net i wielu podobnych? Bo chyba nie jest to konkurs z umiejętności obsługi tych aplikacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam szczerze, że przez myśl mi to nie przeszło kiedy układałam konkurs. Ktoś już mi zwrócił na to uwagę i wiem, że nie jestem w stanie tego wyeliminować, bo nawet gdyby było w regulaminie to jak to sprawdzę? W zadaniu konkursowym wykorzystałam słowo "ułożyć" a nie "wygenerować" więc mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą uczciwi. Wiem ile słów jest w stanie wygenerować taka aplikacja i jeśli ktoś prześle taką liczbę zapytam wprost czy została wykorzystana taka strona. Tak jak wspominałam, liczę na uczciwość. Do tej pory wszystkie zgłoszenie wyglądają realnie i mam nadzieję, że tak zostanie, więc zapraszam do zabawy :)

   Usuń
 6. właśnie przejrzałem listę słów HAHAHA
  całość z: http://literat-program.pl/anagramy/
  żal.pl

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Pen Pals Community Poalnd , Blogger